MEGDÖBBENTŐ FOTÓK...
....Győzike kislányáról!
Gáspár Virág lecserélte a cumiját. Nem is akármire, a lapunk birtokában lévő fotók tanúsága szerint egy vízipipa csutorájára. A kislány mosolyogva pöfékel a családi fotón, s a képeket készítő szülők, Győzike és Bea ebben semmi kivetnivalót nem találnak.
– Itthon készült a fotó, Salgótarjánban. Nem tudom, kinek mi köze hozzá, és miért kell már megint velünk foglalkozni, de elmondom: nem kábítószer, hanem ártalmatlan eperaroma volt a pipában – fortyant fel Győzike.
– Lehet rám mondani jót vagy rosszat, de egy biztos, szeretem a gyerekeimet, és nem engedném, hogy olyat tegyenek, ami káros lehet az egészségükre. Orvos szakértők teljesen más véleményen vannak, mint a showman: laboratóriumi vizsgálatok kimutatták, hogy a vízipipa ártalmasabb, mint a cigarettázás. Szakemberek szerint egy vízipipa elpöfékelésekor annyi szén-monoxid keletkezik, mint 15-52 szál cigaretta füstjében. A dohány égetésére faszenet vagy szenet használnak, amelynek égése során a felszabaduló kátránytartalom 32-szer több, mint a cigaretta esetében. Ha szenet használnak, akkor a kátránytartalom 102-szer magasabb a cigarettánál, a füst pedig 6 szál cigarettányi nikotint tartalmaz. Lapunk orvos szakértője szerint is aroma ide vagy oda, a belélegzett füst igen nagy károkat okozhat egy még fejlődésben lévő szervezet számára.
– A dohányfüst okozta ártalmak negatívan hatnak a fejlődésben lévő szervezetre, még akkor is, ha azt nem közvetlenül, hanem passzívan lélegzi be a gyermek – mondta dr. Kóczán István. A vízipipa tehát korántsem olyan ártalmatlan, mint ahogyan azt Győzikéék hiszik, arról már nem is beszélve, hogy ezt engedni egy gyermeknek törvénybe ütköző cselekedet.
– Amennyiben a fotók, amelyeken a gyermek bármilyen, a saját egészségére ártalmas cselekedetet visz véghez, a szülők tudtával és beleegyezésével készülnek, az internetre pedig az ő közreműködésükkel töltik fel, kiskorú veszélyeztetésével vádolhatók, amely 1-5 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető – mondta dr. Kamarás Péter, a Blikk jogásza. Márpedig ha szabadságvesztés is szóba jöhet, elkerülhetetlen a gyámhatóság közbelépése.
– Ez veszélyeztetésnek minősül – mondta Molnár Éva, az egyik gyermekjóléti szolgálat vezetője. – Egy szülő sem tehet meg mindent a gyermekével, vannak határok, vagyis ha ilyet tapasztalunk, megindítjuk a védelembe vételt. Ez azt jelenti, hogy magatartásbeli szabályokat írunk elő a szülőnek, és ha nem tartja be, pénzbírságot kell fizetnie, vagy elzárás is szóba jöhet.
(forrás: mommo)
|